Loading

Obóz cz. 4 „Kiedy polecą?” HTR + AKS + MDD + AWŁ

Obóz cz. 4 „Kiedy polecą?” HTR + AKS + MDD + AWŁ

Obóz w UW w liczbach:

28.08

Ptaków mało, pada, goście z Ameryki, krzyżówki i skomplikowana logistyka na następny dzień.

27.08

Wczoraj nastąpiła zmiana załogi. Gorąco. Skrupulatnie woda jest racjonowana w oczekiwaniu albo na zmianę pogody albo nabycie umietnosci pływackich. Mieliśmy też krótką wymianę zdań z policją nt higieny jednego z załogantów. Ptaki bez szału ale do tego chyba każdy już się przyzwyczaił.

24.08

Doleciało dużo ptaków! Na dużym obchodzie stado ok 140 siewek z kilku gatunków!!! W tym 3 limicole i szlamniki. Szybka akcja z przestawianiem wacków zaowocowała wynikiem 44 zaobrączkowanych siewek. Wstajemy z kolan 😅

23.08

Największym zaskoczeniem tego dnia było 12 siewek z trzech gatunków z jednego obchodu! Dzień ostateczne skończyliśmy z wynikiem 33 zaobraczkowanych siewek z 6 gatunków.

22.08

Trochę siewek pojawiło się na kierownicy więc robiliśmy co mogliśmy przekładając wacki. Finalnie udało się złapać tylko 7 ptaków ale wśród nich była tysieczna i tysiąc pierwsza zaobraczkowana w tym roku siewka na obozie! Mały sukces!😅

21.08

MDD miał swój debiut jako kierownik na Kulingu😁 Na dobry start został obdarowany 3 kanutkami i piaskowcem. Zapowiadało się więc nieźle ale tylko zapowiadało😐 Sierpniowej dziury ciąg dalszy.

20.08

Głupich turystów było dziś dwukrotnie więcej niż schwytanych ptaków. Ta proporcja dołuje. Kierownice zalewa, więc nawet tam niewiele sie dzieje. Drążymy sprawe zagranicznej minuty i wszystko wskazuje na Portugalie.

19.08

Rano wyjechał Rydzu z Tosią, a stery przejęła HTR w asyście AKSa. Ptasio definicja sierpniowej dziury… Ci co myśleli, że w ostatnich dniach łapało się mało siewek, byli w błędzie. Mało to było dziś- ledwie 4 przez cały dzień. Ale wcale nie było nudno. Odwiedzili nas koledzy po fachu z Niemiec, którzy rano postanowili, że przyjadą zobaczyć obóz, po zaledwie 7 godzinach jazdy byli już na miejscu, poszli na dwa obchody, zjedli naleśniki i pojechali spowrotem! Na kolację były rydze (z sentymentu za byłym kierownikiem), a ptakiem dnia niewątpliwie była chodząca po kierownicy Minutka z kombinacją kolorów, cholera wie skąd. Lista eBird zatrzymała się na przyzwoitych 81 gatunkach, głównie za sprawą intensywnie lecących wroblaków.

 

WFOS

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

MWT

MWT

Comments are closed here.