Loading

Nadajniki na Kaczki

Nadajniki na Kaczki

WIADOMOŚCI POWROTNE Z KRZYŻÓWEK

Chcemy odpowiedzieć na pytanie skąd przylatują zimujace w naszych miastach krzyżówki. W tym celu od roku 2006 nastawiliśmy się na zaobrączkowanie jak największej liczby ptaków, by zwiększyć szansę na otrzymanie wiadomości o miejscach przebywania naszych kaczek w okresie lęgowym i na pierzowiskach. Na mapce na bieżąco zaznaczamy miejsca stwierdzeń ptaków. Jeśli posiadacie wiadomości powrotne o ptakach zaobrączkowanych możemy je także umieścić na naszej mapie. W tej sprawie prosimy o kontakt mejlowy na adres anapla@o2.pl.

Najnowsze punkty (dodane 24.10.2012) to dwa ptaki zastrzelone po sąsiedzku:

– dorosły samiec obrączkowany w czerwcu 2011 w Gdańsku (Oliwa) przez Włodzimierza Meissnera, zastrzelony w niemieckim Hinde 7 stycznia 2012 (751 km).

– dorosły samiec obrączkowany w styczniu 2010 we Wrocławiu równiez przeż Włodzimierza Meissnera i zastrzelony koło Szacka na Ukrainie 26 marca 2011 (490 km)

Wiadomości na mapie pochodzą od Łukasza Borka (5), Przemka Wylegały (3), Pawła Sierackiego (2), Grzegorza Kiljana (2), Michała Polakowskiego (2), Sebastiana Guenzela (1) i z zasobów KULINGa (25).

gza

gza

LEAVE A COMMENT