Poszukujemy sprawców podpalenia wieży obserwacyjnej w rezerwacie Mewia Łacha. Szczegóły w pliku!

Bierzemy udział w XI Bałtyckim Festiwalu Nauki!

Krytyczne spojrzenie na plan przekopania Mierzei Wiślanej autorstwa Szymona Bzomy na stronach "Dzikiego Życia" - "Przekopać czy nie?"

19.02.2008 w Polsce Dziennik Bałtycki ukazał się artykuł o naszych liczeniach. Do przeczytania w wersji www lub skan <PDF 414kB>.

GBPW Kuling zajęła II miejsce (kategoria inne) w konkursie OBSERWACJA w ramach ogólnopolskiego projektu e-learningowego OWOC - Obserwacja - Wiedza - Odpowiedzialność - Czyn - www.owoc.gda.pl. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i stworzeniu strony internetowej związanej tematycznie z jedną z czterech kategorii: DZIEDZICTWO KULTUROWE, ZDROWIE, PRZYRODA, OCHRONA ŚRODOWISKA. Projekt OWOC jest realizowany przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Otrzymaliśmy szereg cennych nagród - lornetkę, plecak, pendrive i książkę. Sukcesywnie będziemy przeznaczać to na nagrody w naszych konkursach :)

Szymon Bzoma za artykuł pt. "Kormorany - wilki naszych wód", który ukazał się w miesięczniku "Dzikie Życie" otzymał wyróżnienie (nagród nie przyznano) w konkursie "Media dla pomorskiej natury" organizowanym przez WFOŚiGW w Gdańsku w 2008 r. Artykuł już jest dostępny on-line na stronie wydawcy - Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.
Polecamy artykuł z miesięcznika "Dzikie Życie" pt. "Złoty Brzeg" autorstwa Jana Marcina Węsławskiego i Krzysztofa Skóry
W Dzienniku Bałtyckim ukazał się tekst o Cezarym. Polecamy artykuł, a szczególnie komentarze :)